KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815031
*
nr 1281 5031
Tellervo Tikkanen
(1933-2010), Sverige
Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 19:01:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 16:42:27
1
100 kr
14/10 18:56:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Läs mer om Tellervo Tikkanen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eiffeltornet olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige tellervo tikkanen
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Läs mer om Tellervo Tikkanen
nr 1281 5031
Tellervo Tikkanen
(1933-2010), Sverige
Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 16:42:27 | 1 | 100 kr |
14/10 18:56:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.Läs mer om Tellervo Tikkanen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eiffeltornet olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige tellervo tikkanen
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37